Informace o osobnosti Máte zájem o doménu OSOBNOST.CZ? Klikněte na zde
Seznam osobností
   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Seznam skupin (vše)
 #   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Google
Rychlé hledání


Profese


Aktuality

4.12.2005 - Update systému B-Byte

7.11.2005 - Revize systému

4.9.2005 - První 100 osobností

1.7.2005 - Přechod na B-Byte

31.5.2005 - Zpřístupnění veřejnosti

13.5.2005 - Spuštění testovacího provozu stránek

Odkazy
Prostějov - Informační portál
Upozornění
Na stránkách se neustále pracuje!
Chcete mail?

Nabízíme vám možnost získat
e-mailovou schránku vasejmeno@osobnost.cz

Pokud máte zájem, klikněte zde

Sháníte informace?

Zajímá vás osobnost, hudební skupina nebo album?

Napište nám její jméno
a my informace seženeme!

(např: Bruce Willis, Chinaski)

Avril Lavigne
(27. září 1984 - dosud)
Kanadská zpěvačka
Zařazení: zpěvák
Biografie

Se zpěvem údajně začala již jako dvouletá, a to v místním kostelním sboru. Zde vydržela do svých deseti let a následně na sebe upozornila jako vítězka v soutěži talentů místního rádia. Na rozdíl od svých vrstevníků, již ve třinácti letech se začala věnovat hře na kytaru a skládaní vlastních písniček. Ty pak rozeslala nahrávacím společnostem. Její obrovského talentu si všiml šéf nahrávací společnosti Arista, Antonio L.A. Reid. Jeho prvotní plán, udělat z Avril popovou zpěvačku však nevyšel - Avril měla na vše jasný názor a stát se další Britney Spears odmítala. Vydala se do Los Angeles, kde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk management, které jí nechalo volné ruce v nahrávání. Spolu s producentem Cliffem Magnessem se odebrala do nahrávacího studia a již jejich první výsledek spolupráce - singl "Complicated" přinesl obrovský úspěch.. Následovalo album "Let Go" (2002) , které se okamžitě stalo multiplatinovým a jeho úspěch katapultoval Avril okamžitě mezi největší hvězdy. Alba se prodalo čtrnáct miliónů a získalo osm nominací Grammy. Kdo po úspěchu debutové desky očekával, že její následovník bude obsahovat podobné skladby, musel být zklamán, neboť Avril rozhodně neusnula na vavřínech.

Sama Avril o svém druhém albu "Under My Skin" říká "Prošla jsem si mnohým, hodně se naučila a zažila dobré i špatné. Tyhle písničky jsou o tom všem a každá je velmi osobní." Společně s producenty Butch Walkerem /z Marvelous 3/, Raine Maidou / Our Lady Peace/ a Don Gilmorem /Linkin Park, Pearl Jam/ Avril napsala dvanáct osobních písní na nové album takřka v tajnosti. Po jedné schůzce se svou kolegyní, kanadskou písničkářkou Chantal Kreviazuk se domluvily na společné hudební spolupráci a začaly spolu psát písničky. Chemie, která mezi nimi začala fungovat byla úžasná. V létě se Avril nastěhovala do domu Chantal a jejího muže Raine Maidy v Malibu a začali nahrávat. Nakonec nahráli většinu písniček v Raineově studiu. Další skladby napsala Avril se svým kytaristou Evanem Taubenfeldem a jednu s Benem Moodym, původním kytaristou Evanescence. Velkou oporou je Avril její doprovodná kapela, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, basák Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld s nimiž také pojede na turné. Na tuto mladou a nadanou zpěvačku se již těší publikum na celém světě.

. . . : : :    (C) 2005 technická správa a funkční webdesign: Webdesign Atomio Web s.r.o.      B-Byte Engine    : : : . . .