Informace o osobnosti Máte zájem o doménu OSOBNOST.CZ? Klikněte na zde
Seznam osobností
   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Seznam skupin (vše)
 #   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Google
Rychlé hledání


Profese


Aktuality

4.12.2005 - Update systému B-Byte

7.11.2005 - Revize systému

4.9.2005 - První 100 osobností

1.7.2005 - Přechod na B-Byte

31.5.2005 - Zpřístupnění veřejnosti

13.5.2005 - Spuštění testovacího provozu stránek

Odkazy
Prostějov - Informační portál
Upozornění
Na stránkách se neustále pracuje!
Chcete mail?

Nabízíme vám možnost získat
e-mailovou schránku vasejmeno@osobnost.cz

Pokud máte zájem, klikněte zde

Sháníte informace?

Zajímá vás osobnost, hudební skupina nebo album?

Napište nám její jméno
a my informace seženeme!

(např: Bruce Willis, Chinaski)

George Walker Bush
(*6. červenec 1946)
Další jména: George W. Bush
43. americký prezident USA
Zařazení: prezident
Ve skupinách:
Biografie

George Walker Bush je nejstarší syn z rodiny prezidenta USA George Herberta Walkera Bushe a Barbary Pierce Bushové. Jeho otec pracoval v ropném průmyslu ve státě Texas a zde také George W. vyrůstal se sourozenci Jebem (guvernérem státu Florida), Nielem, Marvinem, Dorothy a Robin (ta zemřela na leukémii v roce 1953 ve věku tří let).

Studoval Phillips Andover Academy v Massachusetts a pak na Univerzitě Yale do roku 1968. Pak se vrátil zpět do Texasu, učil se létat na stíhacím bojovém letounu a dosáhl hodnosti nadporučíka. Ve Vietnamu ale nikdy nebojoval.

Po roce 1970 střídavě pracoval jako vedoucí praktikant v zemědělské firmě. V politice předvedl své schopnosti kampaní za Alabamu a Floridu. V téže době panovalo podezření o možném braní drok a sklonům k alkoholismu. V tisku je toto období označováno jako "toulavé období". V roce 1975 po čtyřletém studiu získal velmi prestižní titul M.B.A.

Podobně jako otec pracoval v naftovém průmyslu. Po klesajících cenách ropy počátkem 80.let byl se sloučil se s naftovým investičním fondem Spectrum 7 a stal se předsedou vzniklého podniku. Tato společnost byla však po cenovém kolapsu v roce 1986 prodána za minimální cenu firmě Harken Energy. Poté odešel do Washingtonu, přijal funkci důvěrníka svého otce a připravoval jeho úspěšnou volební kampaň.

Jen několik týdnů po volbách roku 1988 se Geoge W. vrátil zpět do Texasu. Zorgranizoval skupinu bohatých investorů a společně koupili basketbalový tým Texas Rangers a pracoval v něm jako manager. V roce 1998 tým prodal a sám získal celkem 15 milionů dolarů. V roce 1994 kandidoval na post guvernéra Texasu a ve volbách porazil populárního demokrata Anna W. Richardse. Během šestiletého období provedl řadu změn a po svých úspěších oznámil svůj záměr kandidovat na prezidenta USA. Volební souboj byl nejtěsnější v historii USA a po tahanicích o malé množství hlasů byl 20.1.2001 oficiálně jmenován prezidentem USA.

. . . : : :    (C) 2005 technická správa a funkční webdesign: Webdesign Atomio Web s.r.o.      B-Byte Engine    : : : . . .