Informace o hudební skupině Máte zájem o doménu OSOBNOST.CZ? Klikněte na zde
Seznam osobností
   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Seznam skupin (vše)
 #   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Google
Rychlé hledání


Profese


Aktuality

4.12.2005 - Update systému B-Byte

7.11.2005 - Revize systému

4.9.2005 - První 100 osobností

1.7.2005 - Přechod na B-Byte

31.5.2005 - Zpřístupnění veřejnosti

13.5.2005 - Spuštění testovacího provozu stránek

Odkazy
Prostějov - Informační portál
Upozornění
Na stránkách se neustále pracuje!
Chcete mail?

Nabízíme vám možnost získat
e-mailovou schránku vasejmeno@osobnost.cz

Pokud máte zájem, klikněte zde

Sháníte informace?

Zajímá vás osobnost, hudební skupina nebo album?

Napište nám její jméno
a my informace seženeme!

(např: Bruce Willis, Chinaski)

Motorband
Osobnosti ve skupině
Biografie

První formace této skupiny ve složení Kamil Střihavka, Libor Matejčik (Motorband), Tomáš Krulich (Kabát), Daniel Hafstein (Brichta-band) a Tomáš Jarolím (Motorband) byla první a také jedinou rockovou formací, která oslnila i zahraniční vydavatele. V roce 1990 odjíždí toto seskupení pod domácí manažerskou stájí "ART PRODUCTION K" natočit své první album "Made in Germany" do západoněmeckého Stuttgartu (jako vedlejší produkt nahrává tuto desku i v české mutaci, které se následně bez propagace a "proma" prodává na českém trhu celý náklad - 30.000 ks). Po manažerském a organizačním kolapsu se však skupina rozchází do jiných hudebních útvarů a Kamil Střihavka odchází na sólovou dráhu.

Po několika neúspěšných pokusech se Motorband znovu schází až v roce 2003, kdy duchovní otec skupiny, kytarista Libor Matejčik, objevuje nový vokální fenomén, zpěváka Josefa Šutaru a s ním začíná připravovat nové album. Do sestavy přichází dvojice mladých, hudebně vzdělaných bratrů Haaseových (Zbyněk - kytara, Roman - bicí) a navrací se původní baskytarista. Výsledkem je hudební formace s perfekcionistickým pojetím hry, které bezesporu předčí i technickou dokonalost původní sestavy, jenž tak oslnila zahraniční producenty. Herní pojetí doslovně naplňuje a vystihuje název skupiny - MOTORBAND. Současný vokální projev frontmana Josefa Šutary k tomu zachovává původní hlasovou barevnost (spjatou s hlasem Kamila Střihavky), navíc jí však přidává novou a kvalitnější dimenzi hlubším pocitovým rozměrem a prožitkem.

Nové album Satisfakce (vydáno u ARECA MULTImedia) nenese výrazné stopy původní tvorby Motorbandu, ale o to jasněji akceptuje nové hudební, zvukové i technické trendy. Aranže skladeb jsou v mnoha případech na tomto albu doplněny smyčcovým kvartetem, jenž celému projektu dodává zajímavou hudební polohu a rozměr. Koncertní pojetí je samozřejmě zaměřeno na velké scénické formy, nicméně s ohledem na velikost a finanční možnosti našeho trhu byla připravena také malá (klubová) koncertní varianta.

Album Satisfakce skupiny MOTORBAND je jedním z mála hudebních projektů, kdy vás nezaujmou jedna či dvě skladby, ale jejich převážná část. Jediným poslechem ho "poctí" většinou jen ten posluchač, který tomuto žánru nijak neholduje.

. . . : : :    (C) 2005 technická správa a funkční webdesign: Webdesign Atomio Web s.r.o.      B-Byte Engine    : : : . . .