Informace o hudební skupině Máte zájem o doménu OSOBNOST.CZ? Klikněte na zde
Seznam osobností
   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Seznam skupin (vše)
 #   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Google
Rychlé hledání


Profese


Aktuality

4.12.2005 - Update systému B-Byte

7.11.2005 - Revize systému

4.9.2005 - První 100 osobností

1.7.2005 - Přechod na B-Byte

31.5.2005 - Zpřístupnění veřejnosti

13.5.2005 - Spuštění testovacího provozu stránek

Odkazy
Prostějov - Informační portál
Upozornění
Na stránkách se neustále pracuje!
Chcete mail?

Nabízíme vám možnost získat
e-mailovou schránku vasejmeno@osobnost.cz

Pokud máte zájem, klikněte zde

Sháníte informace?

Zajímá vás osobnost, hudební skupina nebo album?

Napište nám její jméno
a my informace seženeme!

(např: Bruce Willis, Chinaski)

Starý hadry
Osobnosti ve skupině
Biografie

1. září 1980 - Na začátku školního roku se v Jičíně poprvé potkávají (v 5. třídě ZDŠ) budoucí dlouholetí kamarádi Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný).

1987 - Po různých studentských kapelách (Jičínský devastační sbor, Vopaly), u nichž bylo největším problémem to, na co budou jejich členové hrát, vzniká první hudební seskupení v plném slova smyslu - Starý hrady. Podařilo se to díky tomu, že se Pavel Grohman stává správcem školní hudební aparatury na stavební průmyslovce v Hradci Králové a postupně ji celou přemístí domů do Jičína. Duo Grohman - Novotný získává na inzerát spoluhráče (Kopiary, Jampílek). Zkoušky probíhají v zámku Staré Hrady (odtud název), přičemž další aparaturu zapůjčuje tehdy nezbytný zřizovatel ZOSSM Libáň. Jelikož kapela nikdy neudělala tehdy pro veřejné vystupování nezbytné přehrávky, vystupuje vždy pololegálně - zpravidla jsou koncerty zaštítěny soukromou oslavou narozenin apod. Koncerty: zámek Staré Hrady, Robousy u Jičína (s kapelou Dr.Mozse).

1988 - Grohman a Novotný začínají poslouchat punk, Kopiary s Jampílkem směřují k metalu, takže se jejich cesty záhy rozcházejí. Vznikají St.Hadry, které se orientují na veselou punkově zaměřenou muziku. Kapela zkouší ve Veliši u Jičína v domě Grohmanů poté, co byli vyhnáni ze Starých Hradů po jednom násilně ukončeném koncertu příslušníky VB v zámku ve Starých Hradech (klidnou východočeskou vesničku tehdy navštívilo množství pankáčů). Novotný je přijat na Pražskou DAMU, kde se seznamuje s Rajchertem a Seydlerem (později divadelní režisér). Vznikají první dochované nahrávky ze zkušebny - kazety The Final Condom a Organizovaná radost, na kterých se objevují písně, z nichž některé jsou dodnes součástí repertoáru Chinaski.

1989 - St.Hadry zahrály na svatbě svého kamaráda a zvukaře Pavla Bureše, budoucího majitele firmy KaB Music. Po Listopadové revoluci se konají po celé republice koncerty na podporu Občanského fóra. Jeden z nich probíhá v prosinci v Jičíně ve sportovní hale, vystupují zde mj. Jičínské skupiny Dr.Mozse a St.Hadry, které si vzájemně vypomáhají i personálně. Se St.Hadry zde poprvé vystupuje Petr Rajchert (tehdy zpěv, píšťalka). Přijíždí se podívat i Jirka Seydler a stává se posledním chybějícím členem kapely.

1990 - V únoru se odehrává první vystoupení již tradiční sestavy St.Hadrů na festivalu v Dobrušce. Pavel Grohman se stěhuje do Prahy, kde chce studovat scénografii na DAMU, ale není přijat. Účast na divadelním festivalu COD (Civilní Obrana Divadlem) pořádáném spolkem Kašpar, který poskytuje kapele zkušebnu a prvního manažera. Kapela začíná vystupovat v pražských klubech. V říjnu vzniká ve studiu Mikiho Jelínka v Praze první studiová demo nahrávka.

1991 - Skupina koncertuje, kde se dá - po hospodách a v klubech po celé republice snad se všemi kapelami tehdejší hudební scény (Orlík, Tři sestry, Visací zámek, Plexis). V létě festival v České skalici - první český Woodstock. V září skupina točí v pražském studiu Free & Ball další demo nahrávky. První písničky se sporadicky objevují v rádiích.

1992 - V listopadu ze skupiny odchází Petr Rajchert, kterému se nedaří časově skloubit divadlo (angažmá v Liberci), muziku a budoucí manželku. Pavel Grohman hostuje ve skupině Zirkus Odvážná srdce.

1993 - Zirkus Odvážná srdce koncertují ve Francii a v Belgii. Natáčejí desku pro firmu Jiřího Zmožka Carmen. Z Odvážných srdcí přichází do St.Hadrů Denis Lucas. Kapela píše nové písničky (Zuby umělý, Vo co de, Moc toho nevim, Jakoby nic...). V dubnu se rozbíhá spolupráce se skupinou Hudba Praha - St.Hadry hrají často jako předkapela.

1994 únor - Na místo denise lucase přichází kytarista vláďa šádek.

1994 březen - V produkci kytaristy Bohouše Zatloukala (Hudba Praha) vzniká ve studiu Milana Sotáka v Praze další demo snímek, kterým se skupina prezentuje v rádiích a hudebním vydavatelstvím. Firma KaB Music přichází s nabídkou vydání desky.

1994 duben - Do skupiny se vrací Petr Rajchert, který nemůže žít bez muziky.

1994 léto - Skupina se pod vlivem amerického spisovatele Charlese Bukowského přejmenovává na Chinaski (Bukowského autobiografická postava v jeho dílech).

. . . : : :    (C) 2005 technická správa a funkční webdesign: Webdesign Atomio Web s.r.o.      B-Byte Engine    : : : . . .