Informace o hudební skupině Máte zájem o doménu OSOBNOST.CZ? Klikněte na zde
Seznam osobností
   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Seznam skupin (vše)
 #   A   B   C   D   E   F   G   H 
 I   J   K   L   M   N   O   P   Q 
 R   S   T   U   V   W   X   Y   Z 
Google
Rychlé hledání


Profese


Aktuality

4.12.2005 - Update systému B-Byte

7.11.2005 - Revize systému

4.9.2005 - První 100 osobností

1.7.2005 - Přechod na B-Byte

31.5.2005 - Zpřístupnění veřejnosti

13.5.2005 - Spuštění testovacího provozu stránek

Odkazy
Prostějov - Informační portál
Upozornění
Na stránkách se neustále pracuje!
Chcete mail?

Nabízíme vám možnost získat
e-mailovou schránku vasejmeno@osobnost.cz

Pokud máte zájem, klikněte zde

Sháníte informace?

Zajímá vás osobnost, hudební skupina nebo album?

Napište nám její jméno
a my informace seženeme!

(např: Bruce Willis, Chinaski)

Chinaski
(*1995)
Osobnosti ve skupině
Vydaná média
Biografie

1. září 1980

Na začátku školního roku se v Jičíně poprvé potkávají (v 5. třídě ZDŠ) budoucí dlouholetí kamarádi Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný).

1987

Po různých studentských kapelách (Jičínský devastační sbor, Vopaly), u nichž bylo největším problémem to, na co budou jejich členové hrát, vzniká první hudební seskupení v plném slova smyslu - Starý hrady. Podařilo se to díky tomu, že se Pavel Grohman stává správcem školní hudební aparatury na stavební průmyslovce v Hradci Králové a postupně ji celou přemístí domů do Jičína. Duo Grohman - Novotný získává na inzerát spoluhráče (Kopiary, Jampílek). Zkoušky probíhají v zámku Staré Hrady (odtud název), přičemž další aparaturu zapůjčuje tehdy nezbytný zřizovatel ZOSSM Libáň. Jelikož kapela nikdy neudělala tehdy pro veřejné vystupování nezbytné přehrávky, vystupuje vždy pololegálně - zpravidla jsou koncerty zaštítěny soukromou oslavou narozenin apod. Koncerty: zámek Staré Hrady, Robousy u Jičína (s kapelou Dr.Mozse).

1988

Grohman a Novotný začínají poslouchat punk, Kopiary s Jampílkem směřují k metalu, takže se jejich cesty záhy rozcházejí. Vznikají St.Hadry, které se orientují na veselou punkově zaměřenou muziku. Kapela zkouší ve Veliši u Jičína v domě Grohmanů poté, co byli vyhnáni ze Starých Hradů po jednom násilně ukončeném koncertu příslušníky VB v zámku ve Starých Hradech (klidnou východočeskou vesničku tehdy navštívilo množství pankáčů). Novotný je přijat na Pražskou DAMU, kde se seznamuje s Rajchertem a Seydlerem (později divadelní režisér). Vznikají první dochované nahrávky ze zkušebny - kazety The Final Condom a Organizovaná radost, na kterých se objevují písně, z nichž některé jsou dodnes součástí repertoáru Chinaski.

1989

St.Hadry zahrály na svatbě svého kamaráda a zvukaře Pavla Bureše, budoucího majitele firmy KaB Music. Po Listopadové revoluci se konají po celé republice koncerty na podporu Občanského fóra. Jeden z nich probíhá v prosinci v Jičíně ve sportovní hale, vystupují zde mj. Jičínské skupiny Dr.Mozse a St.Hadry, které si vzájemně vypomáhají i personálně. Se St.Hadry zde poprvé vystupuje Petr Rajchert (tehdy zpěv, píšťalka). Přijíždí se podívat i Jirka Seydler a stává se posledním chybějícím členem kapely.

- 1990 - V Únoru se odehrává první vystoupení již tradiční sestavy St.Hadrů na festivalu v Dobrušce. Pavel Grohman se stěhuje do Prahy, kde chce studovat scénografii na DAMU, ale není přijat. Účast na divadelním festivalu COD (Civilní Obrana Divadlem) pořádáném spolkem Kašpar, který poskytuje kapele zkušebnu a prvního manažera. Kapela začíná vystupovat v pražských klubech. V říjnu vzniká ve studiu Mikiho Jelínka v Praze první studiová demo nahrávka.

- 1991 - Skupina koncertuje, kde se dá - po hospodách a v klubech po celé republice snad se všemi kapelami tehdejší hudební scény (Orlík, Tři sestry, Visací zámek, Plexis). V létě festival v České skalici - první český Woodstock. V Září

skupina točí v pražském studiu Free & Ball další demo nahrávky. První písničky se sporadicky objevují v rádiích.

- 1992 - V listopadu ze skupiny odchází Petr Rajchert, kterému se nedaří časově skloubit divadlo (angažmá v Liberci), muziku a budoucí manželku. Pavel Grohman hostuje ve skupině Zirkus Odvážná srdce.

- 1993 - Zirkus Odvážná srdce koncertují ve Francii a v Belgii. Natáčejí desku pro firmu Jiřího Zmožka Carmen. Z Odvážných srdcí přichází do St.Hadrů Denis Lucas. Kapela píše nové písničky (Zuby umělý, Vo co de, Moc toho nevim, Jakoby nic...). V dubnu se rozbíhá spolupráce se skupinou Hudba Praha - St.Hadry hrají často jako předkapela.

- 1994 únor - Na místo denise lucase přichází kytarista vláďa šádek.

- 1994 březen - V produkci kytaristy Bohouše Zatloukala (Hudba Praha) vzniká ve studiu Milana Sotáka v Praze další demo snímek, kterým se skupina prezentuje v rádiích a hudebním vydavatelstvím. Firma KaB Music přichází s nabídkou vydání desky.

- 1994 duben - Do skupiny se vrací Petr Rajchert, který nemůže žít bez muziky.

- 1994 léto - Skupina se pod vlivem amerického spisovatele Charlese Bukowského přejmenovává na Chinaski (Bukowského autobiografická postava v jeho dílech).

- 1995 únor - Vláďu Šádka nahrazuje kytarista a hráč na foukací harmoniku Robert Jína, který současně pracuje jako zvukař Hudby Praha.

- 1995 duben - Festival Drop In v pražské Lucerně. Vzniká logo Chinaski - svítící žárovka symbolizující zdroj pozitivní energie. Petr Rajchert se začíná prosazovat jako herec na televizní obrazovce, kde vedle pohádkových postav získává jednu z hlavních rolí připravovaného seriálu Život na zámku, ve kterém se objeví i hudba a logo Chinaski.

- 1995 květen - Je rozhodnuto o natáčení desky, jejímž vydavatelem jsou KaB Music z Jičína a MARS Promotion z Prahy (proslul pořádáním koncertu Rolling Stones, Joe Cockera, Bon Jovi...). Producentem se stává česká kytarová legenda Radim Hladík a kytarista Hudby Praha Bohouš Zatloukal.

- 1995 červenec, srpen - Natáčení desky ve studiu Propast Petra Jandy, na desce se objevují jako hosté zpěvačky Hudby Praha Jarmila Jamajka Koblicová, Daniela Starhonová a vynikající jazzový saxofonista František Kop.

- 1995 září - Natáčení prvního klipu Chinaski Pojď si lehnout

- režie: Jan Hřebejk (Šakalí léta, Na vlastní nebezpečí...), kamera: Štěpán Kučera, produkce: Jakub Mejdocký, hrají: Chinaski a Eva Stanislavová

- 1995 listopad - Vychází první album Chinaski, křest desky v domácím Jičíně (25.11.)

- 1995 prosinec - Křest desky v pražském Lucerna Music Baru (13.12.) (začíná dlouhodobá spolupráce kapely s Lucerna Barem) skupina se účastní natáčení filmu Petra Zelenky Mňága: Happyend.

- 1996 leden - Skupina vítězí v klipové soutěži S.O.S. na TV Premiéra, v hitparádách rádia Černá hora a RCL Liberec, podstatně stoupá návštěvnost koncertů

- 1996 únor - Premiéra představení Turcaret v pražském divadle Labyrint - skupina je ústředním bodem hry - tvoří hudební doprovod představení a podílí se i herecky, režie Jiří Fréhar. Hra se na programu divadla drží přes rok. Ze zdravotních důvodů odchází dlouholetý baskytarista Jiří Seydler, na jeho místo přichází zkušený hráč Luděk Adámek (Ex-Dux, Vitacit, Arakain...).

- 1996 březen - Chinaski vystupují naživo v televizi ve Snídani s Novou, kde mají pro sebe celkem přes půl hodiny vysílacího času. Festival drop in v pražské Lucerně.

- 1996 duben - Skupina natáčí v Ostravě ve Studiu C skladbu Mňágy a Žďorp Hodinový Hotel na soundtrack k filmu Mňága: Happyend. Probíhá řada úspěšných koncertů na severní Moravě.

- 1996 květen - Chinaski vystupují v Brně před rock'n rollovou legendou Chuckem Berrym.

- 1996 červen - Film Mňága: Happyend přichází do kin, přičemž si některá rádia vůbec nepovšimla, že Hodinový hotel hrají Chinaski, a klidně ho uvádějí jako Mňága a Žďorp. Je rozhodnuto o natáčení druhé desky Chinaski - vydavatelem se stává firma BM Music (např. Lucie, Wanastowi vjecy, Hegerová...) v koprodukci s MARS Promotion a KaB Music.

- 1996 červenec Skupina opět vystupuje ve Snídani s Novou.

- 1996 léto - Kapela hojně koncertuje (cca 15 x měsíčně) a koncerty mají výbornou návštěvnost. Řada festivalů včetně toho největšího u nás - v Trutnově.

- 1996 září - Ze skupiny odchází do Garage Tonyho Ducháčka kytarista Robert Jína, na jeho místo přichází František Táborský (bývalý kytarový technik Lucie a člen skupiny Tupá kudla / Prášek), který za Roberta zaskakoval již při představeních v divadle Labyrint.

- 1996 říjen, listopad - Skupina jede jako předkapela na posledním turné skupiny Hudba Praha, zakončeném v prosinci ve velkém sále Lucerny. Chinaski úspěšně vystupují na Slovensku.

- 1996 prosinec - Odhází Luděk Adámek a na jeho místo přichází Adam Stivín, syn slavného českého jazzového hudebníka, bratr bubeníka skupiny Kurtizány z 25. avenue a taktéž bratr výborné herečky (ND, Na Zábradlí...). Ve vysílání rádia Černá hora a RCL Liberec již přes rok bodují skladby z první desky Chinaski. Chinaski se umisťují na 67. místě ankety Český slavík.

- 1997 únor - Natáčení druhého klipu Chinaski Podléhám, režie: Vladimír Michálek, kamera: Martin Duba, produkce: Milan Pešík, hrají: Chinaski a návštěvníci Lucerna Music Baru

- 1997 duben, květen - Chinaski se stávají vítězi Velkého kolotoče tv pořadu "60" s klipem Pojď si lehnout. Ve studiu SONO v Praze kapela točí druhou desku. Natáčení se účastní řada hostů (jazzoví muzikanti František Kop a Michal Gera, Lešek Semelka a další). Hudební produkci má opět na starosti Radim Hladík. Tradiční účast na festivalu Drop In v pražské Lucerně. Film Mňága: Happyend vychází na videokazetách.

- 1997 červen - Na festivalu Sun '97 v pražské Sportovní hale vystupují Chinaski vedle INXS, Sheryl Crow, New Model Army...

- 1997 červenec, srpen

Koncerty, festivaly - pořád dokola kolem... Chinaski se stávají hvězdami prvního večera Trutnovského megafestivalu.

1997 září - Chinaski se potřetí objevují ve Snídani s Novou, kde hrají opět formou unplugged. V televizi Prima hraje kapela živě v pořadu Párty.

Vychází vzpomínkové album St.Hadry: PraChinaski v přísně omezeném číslovaném nákladu 500 CD a 500 MC, kde je shrnut dosavadní vývoj kapely z let 1988 až 1996 (dema, koncertní nahrávky, rarity). Vychází promo singl Chinaski Dlouhej kouř, který se brzy hraje ve většině českých rádií.

- 1997 říjen - Přichází na svět druhá deska Chinaski Dlouhej kouř. křest desky v Jičíně (18.10.) a v Praze - Lucerna Bar (23.10.). Následuje nekonečný kolotoč rozhovorů v rádiích, pro noviny a časopisy. Skupina natáčí třetí klip Dlouhej kouř, režie: Petr Strnad, kamera: David Ployhar, produkce: Milan Pešík, hrají: Chinaski, Adélka Decastello a kompars, Chinaski poprvé na titulní stránce (časopis Satelit)! Chinaski se s albem Dlouhej kouř dostávají do oficiální české hitparády Top 40, která vychází z nejprodávanějších titulů v ČR a sestavuje ji každý týden IFPI. Deska se zde udrží téměř 50 týdnů, nejvyšší dosažené místo: 9. Řada koncertů je vyprodána již v předprodeji.

- 1997 listopad

Účast na CD kompilaci SUN '97 vydané k letnímu festivalu. Klip Dlouhej kouř se drží 3 týdny v hitparádě ESO TV Nova, rovněž 3 týdny v S.O.S. na TV Prima, kde navíc 2 x zvítězil. Písnička Dlouhej kouř se stává nejhranější českou písničkou v českých rádiích.

- 1997 prosinec

Titulní stránky a velké rozhovory v časopisech Big beng! a Melodie. Vzhledem k velkému zájmu začínají hrát Chinaski v některých místech dva dni po sobě. Za tři měsíce je prodáno přes 15.000 nosičů desky Dlouhej kouř, stále se úspěšně prodává i první album. Chinaski na 48. místě ankety Český slavík.

- 1998 leden - Kapela se objevuje v úzkých nominacích na Výroční ceny České Hudební Akademie za rok 1997 v kategoriích: Skupina roku, Alternativní scéna, Skladba roku a Videoklip roku. Vychází druhý singl Chinaski na podporu prodeje obou desek s písněmi Stejně jako já / Dlouhej kouř / Podléhám (do měsíce budou všechny tři písně klipově ztvárněny).

časopis Big Beng! - čtenářská anketa 1997:

objev roku - domácí 1. místo Chinaski

kapela roku - domácí 10. místo Chinaski

album roku - domácí 10. místo Dlouhej kouř

radost roku - domácí 14. místo koncert Chinaski

- 1998 únor - časopis Popcorn - čtenářská anketa 1997: domácí hudební skupina 1. místo Chinaski, domácí písnička 8. místo Dlouhej kouř, časopis Rock a Pop - čtenářská anketa 1997: skladba domácí 1. místo Dlouhej kouř, objev domácí 2. místo Chinaski, klip domácí 6. místo Dlouhej kouř, časopis Bravo - čtenářská anketa Zlatý Otto 1997: rock/heavy/punk 9. místo Chinaski, Natáčení klipu Stejně jako já, režie: David Sís, kamera: Jiří Zeiner, produkce: Filip Sirotek, hrají: Chinaski a Alice Kořenková, Začíná několikaměsíční celostátní turné na podporu desky Dlouhej kouř (cca 20 koncertů měsíčně). Píseň Stejně jako já se dostává na 25. místo oficiální hitparády nejhranějších skladeb na českých rádiích. Z českých písní je na třetím místě. Na francouzském hudebním tv kanálu MCM běží reklama na předávání výročních cen časopisu Rock & Pop s klipem Dlouhej kouř. rozhovor s Chinaski natočený při předávání těchto cen bude na MCM rovněž odvysílán. Píseň Dlouhej kouř je zařazena na kompilaci Ceny Hudební Akademie '97, nominace.

- 1998 březen - časopis spark - čtenářská anketa 1997: domácí skladba roku 1. místo Dlouhej kouř, Písnička Dlouhej kouř zařazena na další výběrovku - Formule Pop 1, kterou vydal Český rozhlas na CD/MC.

- 1998 duben - časopis Rock Report - čtenářská anketa Žebřík '97: skladba roku 1. místo Dlouhej kouř, překvapení roku 1. místo Chinaski, album roku 6. místo Dlouhej kouř, videoklip roku 6. místo Dlouhej kouř, skupina roku 7. místo Chinaski, zážitek roku 5. místo Chinaski live, zpěvák roku 22. místo Petr Rajchert, průser roku 19. místo Chinaski, KaB Music / MARS Promotion / FC Chinaski vydávají k probíhající šňůře koncertů brožuru věnovanou výhradně Chinaski a lidem kolem nich doplněnou různými radůstkami (plakát, samolepka...). Tourbook jde opravdu na dračku. Česká televize zaznamenává koncert v pražském Lucerna Music Baru. Francouzský hudební kanál MCM v pořadu Label po celý týden vysílá mj. i klipy Chinaski.

- 1998 květen - Chinaski se objevují v pořadu TV Nova "Rozjezdy pro hvězdy" (spolu s Lucií). V hudebním i nehudebním tisku se pravidelně objevují články, rozhovory, fotky i plakáty.

- 25.5.1998 dostávají Chinaski v pražské restauraci Chelseas zlatou desku za 27000 prodaných nosičů s Dlouhým kouřem. Zároveň je oficiálně oznámena spolupráce s firmou Jim Beam a jejich společné podzimní turné, které vyvrcholí v prosinci koncertem v Lucerně.

- 1998 červen - Chinaski hrají na stadionu Sparty Praha při oslavě zisku titulu mistra fotbalové ligy 97/98. Akce je předčasně ukončena sprškou kamení několika "skalních fandů Sparty". Kapelu vyhánějí pokřiky Smrt feťákům! apod. Nepomáha ani vystoupení Horsta Siegla...

Kolektiv feťáků absolvuje v červnu také čtnáctidenní soustředění v klubu AION v Lomnici n.Popelkou a plodí skladby na třetí desku.

- 1998 srpen - Chinaski vystupují v Brně na festivalu SUN mj. před The Cure.

- 1998 září - V rámci festivalu "Jičín - město pohádky" vystupují Chinaski v tomto městě před 800 fanoušky v cirkusovém stanu. Vítězem soutěže "Jim Beam rock" se stává kapela November Second, která bude doprovázet Chinaski na 14 podzimních koncertech. Chinaski mají písničku "Stejně jako já" na výběrech "Jágr hity" (Polygram) a "Formule pop 2" (Český rozhlas).

- 1998 říjen - Téměř po roce (přesně po 48 týdnech) vypadává album "Dlouhej kouř" z hitparády nejprodávanějších desek Top 40, ve které dosáhlo nejvýše na 9. místo., Chinaski točí další pracovní demonahrávky písniček pro připravované třetí album, které by mělo vyjít na jaře 1999. Prodej desky "Dlouhej kouř" přesáhl 40000 kusů.

- 1998 listopad - ČT2 pořizuje záznam koncertu Chinaski v pražském klubu Akropolis. Další výběrovka s písničkou Chinaski - "Podléhám" na "Haló, tady Medúza" od firmy Polygram. Firma BM Music se stává součástí nadnárodní firmy Universal se všemi svými interprety, tedy včetně Chinaski. Turné na Slovensku obsahuje pět koncertů. Televize Galaxie uvádí pořad "3 x s... Chinaski", ve kterém uvedla 3 klipy.

- 1999 Prosinec

- 1999 14. prosince vrcholí "Jim Beam tour" koncertem v pražské Lucerně, kterou Chinaski zaplnili a podali jako vždy perfektní výkon. Od února příštího roku budou pokračovat koncerty v Lucerna Music Baru...

- 1999 leden - Česká televize vysílá 15. 1. 1999 zkrácený záznam z listopadového koncertu v paláci Akropolis.Chinaski ve studiu Live&Load natáčejí demo ke třetí desce. Píseň Dlouhej kouř byl podle Zpravodaje OSA v roce 1998 nejhranější českou skladbou vůbec.

- 1999 únor - Chinaski uveřejňují bližší i když ne zcela konkrétní informace o připravovaném albu. Termín vydání je stanoven na 15.4.1999. Producentem je opět Radim Hladík.

- 1999 24. a 25. února se koná dvojkoncert Chinaski v pražském Lucerna Music Baru

26. února ráno začali Chinaski nahrávat novou desku. Studio Bunkr.

- 1999 duben - Vychází pilotní singl z nové desky. Jmenuje se úplně stejně - 1. signální. (6. nejhranější skladba - vč. zahraničních - v českých radiích) Vydání desky se odkládá na přelom dubna a května

- 1999 květen - 17. května vyšla další deska Chinaski, která nese název 1.signální.

Natáčení klipu 1. Signální. Režie Petr Strnad

20. května proběhl křest nového cédéčka v Lucerna Music Baru. Jako kmotr přišel Boris Rösner...

- 1999 červenec - 31. července koncertují Chinaski na Benátské noci...

- 1999 srpen - Oficiální zdroje zevnitř kapely uvádějí, že na podzim vyjedou Chinaski na turné po Čechách a po Slovensku. Koncem měsíce probíhá desetidenní soustředění v severočeském Chomutově. Tím začíná příprava čtvrté desky. Vychází singl Jen počkej! Natáčení klipu Jen počkej! Režie Vladimír Michálek, kamera Martin Duba, produkce Milan Pešík

- 1999 září - Do kapely přichází další člen, trumpetista Ježek (Martin Kulhavý), jinak trumpetista skupiny Švihadlo. Promošňůra po slovenských televizích a rádiích.

- 1999 říjen - Probíhá šňůra po slovenských městech, společně se skupinou HEX. Vychází singl Jaxe

- 1999 listopad - Začíná největší část podzimního turné po zemích českých, většina opět se skupinou HEX, která vyvrcholí v prosinci vánočními koncerty v pražském Lucerna Music Baru.

- 1999 prosinec - Koncerty, koncerty, koncerty, mj. Silvestr v Lucerna Music Baru

- 2000 leden - Stejně jako v roce 1992 Petr Rajchert nestíhá herectví a rodinu a z Chinaski odchází.

- 2000 únor - Po vzájemné dohodě odchází i Adam Stivín. Kvartet ještě odjíždí koncem února na tři dny zapařit do Berlína. Jaxe je absolutně 2. nejhranější skladbou na českých rádiích.

- 2000 březen - Trumpetista Ježek odchází k Hradní stráži. Skupina je nominována na Výroční cenu České akademie populární hudby jako skupina roku, ale je těsně třetí.( Buty 35%, JAR 33%, Chinaski 32%) Pro případ náhodného ocenění a následného živého vystoupení byla připravena unplugged verze Jaxe s kontrabasistou Tadeášem Messanym. (Šum svistu , Ecstasy of St.Theresa aj.)

- 2000 duben - Trio Malátný - Táborský - Grohman natáčí ve studiu CI-5 čtrnáctipísňové demo Méně cukru - více chuti jako základ k nové desce. Na demu hraje na baskytaru Zbyšek Kordač (Ánima, Petr Muk…), který se s kapelou účastní i dvou TV natáčení.

- 2000 květen - Nový singl Kutil. Duo Malátný - Táborský reprezentuje Chinaski na charitativním koncertě pro nadaci Terezy Maxové (unplugged). Ve stejný den (27.5.) se odbývá mediální premiéra nové sestavy- na TV Prima v pořadu Modelka roku (playback).

- 2000 červen - Chinaski odjíždějí na čtrnáct dní opět do Chomutova, kde zkouší materiál na novou desku a tmelí kolektiv. Výsledkem tmelení je sestava: Michal Malátný - zpěv, kytara; Franta Táborský - zpěv,kytara; Macrela Chmelířová - baskytara; Štěpán Škoch - zpěv, saxofony, flétny; Petr Kužvart - zpěv, trubka, perkuse; Pavel Grohman - bicí.

Pokud se ptáte, kde se noví členové vzali, tak: Petr hrál s Pavlem ve skupině Odvážná Srdce (viz. 1992), Štěpán hrál s Petrem v Šumu Svistu, a Macrela hrála stejně jako Franta v Prášku.

Dalším nezanedbatelným výsledkem je nové, tentokrát třináctipísňové demo s dalším materiálem na desku.

Michal a Frantou vystupují za kapelu na charitativním koncertě pro nadaci Paraple. (21.6.)

- 2000 červenec - Prodej desky Dlouhej kouř dosáhl magické hodnoty 50.000ks, což znamená: Platinová deska! 1. Signální zatím chybí k tomuto číslu necelých 1000 desek! Píseň Kutil je 9. v absolutním pořadí nejhranějších skladeb.

- 2000 srpen - Začíná natáčení čtvrté desky Chinaski. Producentem je Michal Pekárek, který s Chinaski spolupracoval už na 1.Signální.

- 2000 září - Stále studio. Nejdřív se natáčí u Jona Murcha v Holešovicích (na desce se ale z toho nic nepoužije), pak Landscape na zámku v Brandýse n.Labem, souběžně s tím ve studiu Balance (studio Michala Pekárka a Honzy Muchowa) , CI5 (Frantovo domácí studio), Languid (Žibusovo domácí studio), Mars (ProTools Mars Promotion).

Míchá se ve studiu ORM.

První regulérní koncerty po devíti měsících těhotenství. Poprvé:2.9.- Jihlava- akce rádia Vysočina, odhady hovoří o 5 - 8 tisícich diváků. Další koncerty následují.

- 2000 říjen - Nový singl Klára. Koncerty, rozhovory, studio a tak dokola. Unplugged TV vystoupení ve Snídani s Novou. Natáčení klipu Klára. Režie Tereza Kopáčová kamera Martin Čech, produkce Attila Kováč

- 2000 listopad - 6.11.2000 vychází nová deska Na na na a jiné popjevky. Singl Klára je po prvním týdnu 14. nejhranější skladbou v českých rádiích. Prosinec

Hlasování v Anketě Český Slavík 2000 znamená 5.místo - pokračování trendu Top 5 z minulých let. Písnička Klára tráví celý měsíc na výsluní a je nejhranější skladbou českých rádií.

- 2001 leden - Koncertní pauzička - jediný koncert v Praze 31. ledna na Febiofestu. Nanana se stále dobře prodává i když zažila i úrodnější období.Skupina nasazuje do rádií nový singl - Drobná Paralela. Chinaski nominovány do dvou hlavních kategorií Cen Akademie populární hudby - Skupina roku a Píseň roku (Klára)

- 2001 únor - Do hlasování Cen Akademie se vloudila drobná chybička, takže při prvním hlasování zvítězila Lucie spolu s Chinaski, ale nakonec bylo všechno jinak. 2. místo za Monkey Business a před Lucií.

- 2001 březen - Znovu se roztáčí kolotoč vystupování, i když v podobě: programu "Vinárna u Valdštejna" - série akustických koncertů. Jako hlavní host hrají Chinaski na benefičním koncertě v pražském Lucerna Music Baru - IN MUSIC - na podporu Pražských vozíčkářů (společně s Richardem Müllerem, Walk Choc Ice, Satelit Kanibal a dalšími).

- 2001 duben Turné po Slovensku z toho tři koncerty společně s No Name. Paralela stoupá vzhůru až na své nejlepší umístění - 2.místo nejhranějších skladeb v českých rádiích. O skupině se v této době více píše, poskytuje rozhovory. Květen

Společně s reklamní kampaní na Fantu umisťují Chinaski do českých rádií letní singl "Jsem mladý mám se dobře". Během turné po republice se zastavují na dobročinný koncert - tentokrát v keramické dílně Dětského centra v Topolanech.

- 2001 červen - Chinaski mají nové auto, teda spíš autobus: majitel autosalonu Pavel Exner k tomu uvedl pouze toto: "Volkswagen patří k nejúspěšnějším značkám českého trhu a je proto logické, že se rozhodl spolupracovat také se špičkou mezi českými kapelami."

Skupina hraje na dobročinné akci Běh pro Paraple

- 2001 červenec - Turné po Slovensku

- 2001 srpen - Ukončení vydařeného turné koncertem v Pražském LMB

Září Česká televize vysílá pořad na podporu Nadace Paraple. Skupina se stěhuje do studia a tvoří nové věci a předělává staré. Vzniká nová verze jedné starší písně - budoucího singlu Říjen

A jedeme dál - další koncertní šňůra - sem tam i s No Name

A nový singl se již blíží.......

- 2001 listopad - A je tu již zmiňovaný singl........Strojvůdce

Kapela hraje jak zběsilá - ještě že tak

MF Dnes otiskuje článek o kadeřnici roku Taťáně Klevetové, která na otázku kdo je jejím nejmilejším zákazníkem odpovídá: "Nejradši mám bubeníka ze skupiny Chinaski, ten řekne abych mu udělala na hlavě co chci, a když pak odchází, tak jen poznamená: Zase vypadám jako úchyl."

- 2001 prosinec - Záznam koncertu z Prahy LMB 13.12. made by Čt. Blíží se závěr roku a s tím i konec další úspěšné tour, Strojvůdce začíná pomalu ale jistě - 21.místo, Český Slavík - opět 5.místo, Klára - 7. nejhranější česká píseň uplynulého roku

- 2002 leden - Čt vysílá pořad "Na plný pecky" se 40 minutovým záznamem vánočního koncertu v LMB

Jako své hosty má v soutěžní anketě časopisu ANNO P. Zuna Chinaski s písní Strojvůdce. Cenu předávají Michal a Marcela. Strojvůdce v lednu dosáhl svého maxima - 6.místo

- 2002 únor - V kapele dochází k personální změnám -Marcela Chmelířová, odchází, a novým členem skupiny se stává Ondřej Škoch, Štěpánův bratr. Kapela se stěhuje do zkušebny a studia, naplno se pracuje na nové desce - pracovní název Umělci z Prahy. Ze studia si občas odskočí do klubů a hrají jako Manon 15 (bratři Škochové a Michal s Petrem jako hosté).

- 2002 březen - Studiovou podobu pomalu dostávají první demonahrávky k novému albu

- 2002 duben - Michal s Petrem vystupují společně s Big Chees Band - swing a jazz 30. - 40. let, Akustické piditurné jako zkouška do studia.

- 2002 květen - Marathónské noci rádia City 93,7 s několika písněmi včetně první prezentace novinek Umělci z Prahy, Veselý Turista a Ondřej Škoch

A velkou radost má LukaSH - jeho ChinaskiWeb se stal webem roku v rámci Českých internetových hudebních cen.

- 2002 červen - Něco málo koncertů samostatně i v rámci festivalů včetně vystoupení v rámci megakoncertu "Královny popu v opeře" - píseň Drobná paralela společně se Zuzanou Norisovou, ale hlavně studio.

- 2002 červenec - Nový singl z nové desky - Můj svět. Chinaski začínají zkoušet se "stálým hostem" klávesistou Karlem Heřmanem

- 2002 srpen - Dobročinné koncerty pro oběti povodní:

- 2002 19.srpen. - koncert Nad vodou v LMB

Hroch hraje na vypůjčené bicí, zkušebnu v Holešovicích zaplavila voda, skupina se tam už nevrátí

- 2002 září - CD Originál konečně vychází.

- 2002 26.září - novinářský křest CD provedený lyžařkou Katkou Neumannovou a skupinou No Name, Můj Svět je na 1.místě v IFPI TOP40, Animovaný videoklip Můj svět - režie Michal Podhradský, spolupráce Ivan Vít, animace Fáňa Váša, produkce Animation People, učinkují Fantomas, Che Guevara, Jáchym Grohman, a různé další celebrity - např. Chinaski

- 2002 říjen - 5.10. Hvězdy na Vltavě - v rámci megashow Čt na podporu obyvatel postižených povodněmi

- 2002 7.říjen - po několika nezbytných odkladech konečně vychází nová deska - ORIGINÁL

- 2002 24.říjen. křest CD v LMB, kmotry se stali opět slovenští "bratři" z No Name. Rozjíždí se koncertní šňůra. Originál je během dvou týdnů druhou nejprodávanější deskou v ČR. Videoklip Můj svět boduje v Medůze

- 2002 listopad - Koncertní šňůra po českých luzích a hájích pokračuje, viz koncerty.

- 2002 prosinec - Na Vlastních Nohou - koncert pro děti ze škol postižených letními povodněmi. Nový singl Láskopad zajistil českou mediální kuriozitu - dva singly Chinaski v TOP 20. Koncerty, koncerty, koncerty...za všechny koncert na Táborském náměstí (cca5000 diváků) a pražský vánoční koncert ve sportovní hale na Brumlovce, který byl týden dopředu vyprodán (přes2000 diváků) Předání zlaté a platinové desky. Český Slavík - tentokrát opravdu nečekané umístění - 5.místo

- 2003 leden - Povánoční pauzička a pak pár koncertů. Součet za Originál Turné: téměř 43.000 diváků!

- 2003 únor - Láskopad se drží na špičce hitparády IFPI - 7.místo absolutně a nejhranější česká píseň.

. . . : : :    (C) 2005 technická správa a funkční webdesign: Webdesign Atomio Web s.r.o.      B-Byte Engine    : : : . . .